טיפול באסטמה

מה זה סינוסיטיס?

סינוסיטיס היא דלקת של רירית הסינוסים (מערות הפנים) והאף. הסינוסים הם חללים בתוך עצמות הפנים שמתחברים לחלל האף דרך פתחים צרים. סינוסיטיס שנמשכת פחות מארבעה שבועות נחשבת לסינוסיטיס חריפה, סינוסיטיס שנמשכת 4-12 שבועות נחשבת תת־חריפה, ואם היא נמשכת יותר מ־12 שבועות היא מוגדרת סינוסיטיס כרונית. 

מהם התסמינים של סינוסיטיס? 

התסמינים העיקריים הם נזלת מוגלתית, אף סתום, וכאב או לחץ באזור הפנים. עם זאת יש תסמינים נוספים שעלולים להופיע במקרים של סינוסיטיס, ובהם: כאב באזור השיניים העליונות, חום, עייפות, שיעול, ירידה בחוש הריח, ריח רע מהפה, כאב ראש, ולחץ או תחושת מלאות באוזניים.

הטיפול בסינוסיטיס בחדר המלח

הטיפול בחדר המלח הוא סדרת מפגשים בסיסית בת שישה טיפולים בתוך חדר המלח, בתדירות של פעמיים בשבוע ובמרווחים של שלושה ימים בין הטיפולים (סה"כ שלושה שבועות). 

במהלך הטיפול בחדר המלח משתחררות החוצה ליחה ונזלת. תיתכן תחושה של טפטוף מהאף ותחושה עדינה של צינון. ילדים יכולים לשחרר את הליחה דרך הצרכים שלהם, ואף לעיתים להקיא את הליחה החוצה, וזה סימן טוב. במהלך הטיפול, האף, הסימפונות והריאות מתנקים מהליחה ומהנזלת, דרכי הנשימה מתרחבות, ובסופו של דבר יש הקלה בנשימה.

הטיפול כולל שהייה של שעה בחדר נעים ומנותק מרעש והמולה חיצוניים. לילדים יש מגוון רחב של משחקים בתוך חדר המלח, כך שהטיפול הוא חוויה מהנה.