טיפול בליחה ובנזלת

איך חדר המלח מסייע לטפל באלרגיה ובאסתמה?

חדר המלח מסייע לליחה לצאת ולסינוסים ולסימפונות להתנקות, וכך ניתן לנשום לרווחה. הטיפול בחדר המלח מחזק את מערכת החיסון וכך אפשר להתמודד יותר בקלות עם אלרגנים ופתוגנים.

חדר המלח הוא חלל טבעי ונקי מאלרגנים הבנוי מלבני מלח שנחצבו במעמקי האדמה שבאוקראינה, ובכך הוא מדמה את מערות המלח שבמזרח אירופה. למלח הזה סגולות ריפוי עתיקות יומין: ריכוז חלקיקי המלח מאפשר חדירה של רסיסי נתרן כלורי בריכוז של 98.8% לתוך דרכי הנשימה (מערות האף, הסימפונות וקירות הריאה). המלח עושה כמה פעולות עיקריות בדרכי הנשימה: הוא סופח את הליחה וממס אותה, וכך הליחה הופכת דלילה ונפלטת ביתר קלות; דרכי הנשימה מתרחבות ונוצרת הקלה רבה על תהליך הנשימה; המלח מסייע לחטא את דרכי הנשימה מאלרגנים, מחיידקים וממזהמים למיניהם. 

תופתעו לגלות שאולי אינכם נושמים נכון, ושאולי הנשימה שלכם משפיעה לרעה על איכות חייכם. הטיפול בחדר המלח מלווה בהדרכה נשימתית ובמהלכה תלמדו איך לנשום נכון ותכירו טכניקות נשימה שיכולות להקל הקלה ניכרת על הסימפטומים שאתם חווים. הטכניקות הללו עוזרות לשנות הרגלים לא טובים, מרגיעות את הגוף ועוזרות למטופל לקחת אחריות על הבריאות שלו בכל מצב ובכל מקום בלי להיות תלוי במשאף, בכדורים או בכלי עזר אחרים. השילוב של הטיפול בחדר המלח שמסייע לנקז ולשחרר את הליחה החוצה, עם הקניית הרגלי נשימה נכונים מיטיב את התהליך, ולאחר טיפולים אחדים המטופל מרגיש הקלה משמעותית בנשימה.

פרופ' ראובן אור, מנהל המחלקה להשתלת מח עצם בהדסה עין כרם, ממליץ על חדר המלח ומנורת המלח:

"במסגרת הטיפול בחדר המלח ובמנורת המלח משתחררים לאוויר יונים שליליים, נספגים בתאי המטרה שבמערכות הנשימה והעור, ומשפרים בצורה ניכרת את פעילות אברוני הסיליה (שעריות) בתאים. קליטת החמצן ברקמות משתפרת במידה ניכרת, ובכך אנו מסייעים מאוד לדיכוי תהליכים דלקתיים ולשיפור תפקוד הרקמות המוזכרות לעיל, ובמיוחד דרכי הנשימה והריאות. 

לסיכום, הטיפול בחדרי מלח ומנורות מלח ביתיות עשוי לשפר את הטיפול בחולים רבים, ילדים ומבוגרים, הסובלים מבעיות בדרכי הנשימה העליונות והתחתונות וממחלות עור אלרגיות ואוטואימוניות, ולפיכך אני ממליץ לשלב את הטיפול כחלק מהטיפול הכוללני במחלות אלו."