מנורת מלח

מנורת מלח – הסבר:

מנורת המלח עשויה מגביש מלח טבעי בגודל 19 סמ"ר ובמשקל 12-15 ק"ג הנחצב במכרות מלח שבבטן האדמה באוקראינה. בתוך הגביש יש נורית ליבה. החום שהנורה מפיצה בגביש גורם לפליטת רסס של מלח (נתרן כלורי) ושל יונים שליליים אל חלל החדר. היונים השליליים מקטינים תהליכים דלקתיים בעור ובריריות שבסימפונות ובסינוסים. הם נצמדים לאבק שעליו נמצאים האלרגנים המזהמים, האבק נעשה כבד ושוקע עם האלרגן המזהם לרצפה. (יעיל מאוד גם נגד קרדית האבק.)

איך המנורה מטפלת?

מניחים את המנורה על השידה ליד המיטה. מדליקים אותה חצי שעה לפני שהולכים לישון ומשאירים אותה דלוקה למשך כל לילה.

הנורית מחממת את הגביש ובשל החום רסס של מלח משתחרר לאוויר. האדם הישן נושם את המלח. המלח מנקה לאט-לאט את מערכת הנשימה מהאף אל הסינוסים, קנה הנשימה והריאות. המלח ממס את הליחה, מנקז אותה והנשימה נפתחת. נוסף על כך, כשהמנורה דולקת היא מפיצה יונים שליליים הנצמדים לאבק שבאוויר ומורידה אותו לרצפה.

מה עוד המלח עושה?

הוא מחזק את מערכת החיסון: הוא חודר לדרכי הנשימה, נלחם בחיידקים ובווירוסים ומסייע בנטרול שלהם. הוא עושה פעולה של חיטוי וטיהור הרקמות, נצמד לדופנות דרכי הנשימה ויוצר מעין הגנה עליהם.

למי טובה המנורה?

המנורה מטפלת בבעיות בדרכי הנשימה אצל ילדים ומבוגרים כאחד. בעיות כגון שיעול, נזלת, ליחה, אלרגיות, דלקות אוזניים, נחירות (מלבד אנשים במשקל 100 ק"ג ומעלה), אסטמה, סינוסיטיס, ברונכיט ופוליפים.

שיעול – המלח חודר לדרכי הנשימה, ממס את הליחה, היא נעשית רכה יותר ונפלטת החוצה.

נזלת וליחה – המלח חודר לדרכי הנשימה, עוזר להוציא את הליחה והנזלת החוצה וכך מייבש את מערכת הנשימה. כמו כן, רסס המלח עוזר לחטא ולטהר את הסימפונות מחיידקים ומאלרגנים שהצטברו שם, והם אחד הגורמים ליצירה מוגברת של ליחה ונזלת.

דלקת אוזניים – האוזן מחוברת לאף בתעלה. רסס המלח חודר לסינוסים ולתעלות האף,   הליחה והנזלת מתנקזות ומתייבשות, וכך נמנעת הצטברות נוזלים באוזניים.

אסטמה, סינוסיטיס וברונכיט – המלח ממס את הליחה, מנקז אותה והנשימה נפתחת. היונים השליליים מקטינים תהליכים דלקתיים בעור ובריריות שבסימפונות ובסינוסים.

אלרגיות יונים שליליים משתחררים לחלל החדר ונצמדים לאבק שעליו נמצאים האלרגנים המזהמים. האבק נעשה כבד ושוקע עם האלרגן המזהם לרצפה. יעיל מאוד גם נגד קרדית האבק. 

נחירות – שינה עם נחירות היא שינה שאינה טובה. הגוף אינו נח באמת, וזאת לבד מן המטרד שנגרם לבן או בת הזוג. מנורת המלח מסייעת במקרה של נחירות ואף יכולה להפסיקן לחלוטין. היא טובה לנוחרים בכל גיל, אולם אינה מומלצת לכבדי משקל.

בזמן השינה רסס עדין של מלח משתחרר מהמנורה וחודר לתוך דרכי הנשימה. המלח סופח אליו את הליחה והנזלת שהצטברו על דופנות דרכי הנשימה, הליחה והנזלת מתנקזות החוצה, דרכי הנשימה מתרחבות והנשימה נפתחת.

פרופ' ראובן אור, מנהל המחלקה להשתלת מח עצם בהדסה עין כרם, ממליץ על חדר המלח ומנורת המלח:

"במסגרת הטיפול בחדר המלח ובמנורת המלח משתחררים לאוויר יונים שליליים, נספגים בתאי המטרה שבמערכות הנשימה והעור, ומשפרים בצורה ניכרת את פעילות אברוני הסיליה (שעריות) בתאים. קליטת החמצן ברקמות משתפרת במידה ניכרת, ובכך אנו מסייעים מאוד לדיכוי תהליכים דלקתיים ולשיפור תפקוד הרקמות המוזכרות לעיל, ובמיוחד דרכי הנשימה והריאות. 

לסיכום, הטיפול בחדרי מלח ומנורות מלח ביתיות עשוי לשפר את הטיפול בחולים רבים, ילדים ומבוגרים, הסובלים מבעיות בדרכי הנשימה העליונות והתחתונות וממחלות עור אלרגיות ואוטואימוניות, ולפיכך אני ממליץ לשלב את הטיפול כחלק מהטיפול הכוללני במחלות אלו."

מהן החוזקות הנוספות של מנורת המלח:

  1. 100% טיפול טבעי.
  2. לא צריך לעשות כלום. פשוט ללכת לישון, והמנורה תעשה את העבודה.
  3. מוצר יפהפה.
  4. טיפול יעיל ושקט לבעיות נשימה.
  5. יעיל למשך 5 שנים.
  6. חיטוי וטיהור החלל שבה נמצאת המנורה.